Péče o lakovanou obuv

Lakované usně jsou všechny druhy usní, které mají na vnější straně polyuretanovou vrstvu – lak.

Povrch takové kůže může být matový nebo lesklý, kresba líce se může měnit, od hladké až k raženým kresbám ve stylu plazů, může mít i složité vzory. 
Pamatujte, že nehledě na to, že lakovaná vrstva lépe odolává vodě než obyčejná kůže, lakovanou kůži nelze vystavovat vodě! 
Odstranění skvrn od soli z lakované obuvi je prakticky nemožné. Když lakovaná kůže vysychá, pokrývá se zprvu drobnými, později hlubokými prasklinami, lak se začne odloupávat od boty a ztrácí lesk. Pokud se to už stalo, žádný prostředek ani oprava vám nepomůže.
Lakovaná kůže je velmi choulostivá na změny teplot. Při teplotách pod -10°С nebo nad + 25°С je vysoká pravděpodobnost, že kůže popraská, a to především v místech ohybů.
Při péči o lakovanou obuv se doporučuje používat pouze speciální prostředky! V prostředcích, které nejsou určeny pro tento typ kůže, mohou být látky, které naruší vrstvu laku, v důsledku čehož může obuv ztrácet lesk, popraskat nebo pokrýt se skvrnami. Prostředky na lakovanou kůži obsahují speciální látky, jež pečují o lakovanou vrstvu, dodávají jí svěží vzhled a chrání lesk kůže.
O novou lakovanou obuv je potřeba pravidelně pečovat, ať už po jejím nákupu, tak i během nošení, za použití speciálního spreje na lakovanou kůži. Nejdříve však obuv očistěte čistým měkkým hadříkem. V žádném případě nepoužívejte zašpiněný hadřík, protože částečky nečistot a písku na něm mohou poškodit lak. Lakovanou obuv nelze čistit ani kartáčkem.
Poté, co oschne sprej, vyleštěte obuv čistým sametovým hadříkem.
Naši pracovníci na příjmu vám ochotně pomůžou vybrat všechny potřebné prostředky na péči o obuv.