Péče o obuv z broušené kůže

Broušené usně (semiš, nubuk) — jsou druhy kůže s různou délkou vlasu, na lícní stranu není nanesena ochranná vrstva, takže obuv z takové kůže nelze nosit ve vlhku a mokru a je nutné ji častěji ošetřovat speciálními impregnačními prostředky.


Péče o obuv z broušené kůže se liší tím, že ji nelze ošetřovat krémy a mýt mýdlovým roztokem. Nezapomínejte, že obuv vždy snáze vyčistíte, pokud jsou nečistoty čerstvé, čím později je budete čistit, tím větší je pravděpodobnost, že znečištění odstraníte jen částečně nebo se vám to ani nepodaří.


Obuv ze semiše či nubuku je vhodné čistit na sucho. K tomu slouží speciální pryžové a krepové kartáčky a čisticí gumy. Se silnějším znečištěním si poradí speciální čističe, na odstranění skvrn od soli použijte zvláštní přípravek na tyto skvrny.
Po odstranění skvrn a nečistot je třeba semiš nebo nubuk znovu vykartáčovat pryžovým kartáčkem, aby se zvedl vlas. Jestliže se objeví místa od soli, je možné povrch opatrně očistit obyčejným smirkovým papírem. 


Dalším krokem je dobarvení a impregnování. K tomu je určen renovační sprej, který výborně dobarví semič či nubuk a zároveň ho ochrání před vodou. Když ho nesežete v potřebném barevném odstínu, použijte bezbarvý.  
Po oschnutí je třeba znovu zvednout vlas pryžovým kartáčkem. 

Kažodenní péče o obuv z broušené kůže se skládá z šesti kroků!
čištění
sušení
obnova
napuštění výživou
impregnování
ošetření renovačním sprejem a uložení vlasu