Péče o obuv z hladké kůže

K čištění hladké kůže používáme vlhký hadřík, kterým odstraníme všechny viditelné nečistoty. 
Poté přejdeme k čištění pórů kůže.

K hloubkovému čištění kůže se výborně hodí mýdlový krém. Glycerin, který je obsažen v krému, efektivně vyživuje a změkčuje kůži a navrací jí měkkost a elastičnost.

Pokud byla obuv silně znečištěna, můžeme pro hloubkové čištění použít přípravek na intenzivní čištění. Z kůže odstraňuje tukové a staré skvrny a šmouhy, čistí póry kůže a ostraňuje zbytky starého krému.


Po čištění je obuv třeba nechat oschnout. Sušení obuvi provádíme při pokojové teplotě, rozhodně ne u topení či jiných zdrojů tepla. Aby obuv při sušení neztratila svůj tvar, vložte do ní napínáky a zavažte tkaničky, pokud je má, popřípadě do holení kozaček dejte speciální holeňové napínáky.


Pokud jste na světlé obuvi objevili znečištění od propisovací tužky, odstraňte jej pomocí odstraňovače skvrn.


K odstranění hlubších škrábanců na kůži se hodí speciální obnovovací krém.
Na drobné odřeniny na svrchní vrstvě obarvené kůže je nejlépe použít univerzální barvidlo nebo profesionální barvicí krém.
Aby vaše boty byly elastické, ošetřete je voděodolným prostředkem obsahujícím tuk, jako například vyživující vosk, pro jemnou kůži je možné použít krémový balzám nebo regenerační balzám se včelím voskem a norkovým olejem.
Pokud je vaše obuv z matové, pletené nebo perleťové kůže či z kůže plazů rozličných barev, použijte bezbarvý krém.
Jestliže je podešev vaší obuvi z pravé kůže, je nutné ji také ošetřit prostředkem s obsahem tuku. Prostředek na obuv nanášejte speciálním kartáčkem.
Poté, co se prostředek vsákl do kůže a obuv vyschla, je třeba na ni jednou týdně nanést vodu odpuzující impregnaci.
Pro každodenní péči je vhodný jemný krém, pro jemnou kůži je třeba použít barvicí krém.
Nanášení a vtírání krému do obuvi provádějte kartáčkem s přírodními štětinami. Poté, co se krém vstřebal a oschl, obuv vyleštěte sametovým hadříkem či sametovou rukavicí, která má dvě strany – na leštění světlé a tmavé kůže. Teď, když byly provedeny všechny nezbytné procedury, obuv vám bude přinášet radost svým perfektním vzhledem a dlouhou životností.